نمک در استخر

آیا می‌توان داخل استخر بتنی از سیستم نمکی استفاده کرد؟

حالا که استفاده از نمک به جای کلر طرفداران بسیاری پیدا کرده، خیلی از افراد نمی‌دانند که آیا می‌توان در یک استخر بتنی از سیستم نمکی استفاده کرد یا خیر. پاسخ این سوال مثبت است. شما می‌توانید در استخر بتنی خود به جای کلر از نمک استفاده کنید. البته پیش از این کار، مواردی هستند که باید از آن‌ها اطلاع داشته باشید. همراه ما باشید تا پیش از تصمیم‌گیری جزئیاتی را در این مورد باهم بررسی کنیم.

نمک چه تأثیری روی بتن دارد؟

با این‌که نمک باعث سبک‌تر شدن آب استخر شده و باعث می‌شود سالانه صدها دلار صرفه‌جویی شود، ولی در استخرهای بتنی باید در یک مورد احتیاط کرد. فرسایش نمک نسبت به کلر معمولی، پنج برابر بیشتر است. البته  معنایش این نیست که نمی‌توانیم به استخر بتنی، نمک اضافه کنیم. فقط به این معناست که نمک باعث می‌شود بتن زودتر شکاف بردارد.

یک راه‌حل این است که وقتی نشانه‌های فرسودگی را در استخر مشاهده کردید، آن را مجدداً گچ‌کاری کنید. گچ‌کاری مجدد استخر به شما کمک می‌کند تا از ترک خوردن بتن جلوگیری کنید و هنگام شنا در استخر نمک امنیت بیشتری داشته باشید. یک گزینه‌ی دیگر این است که استخر را کاشی‌کاری کنید. این کار باعث می‌شود دوام استخر بالاتر رود؛ زیرا نمک دیگر به راحتی با بتن تماس پیدا نمی‌کند.

اضافه کردن نمک به یک استخر بتنی خطری ندارد؟

اضافه کردن نمک به استخر بتنی هیچ خطری ندارد؛ فقط در استخرهای بتنی نسبت به انواع دیگر استخر، باید مراقبت بیشتری انجام شود. اگر بین آب و بتن هیچ حائلی وجود نداشته باشد، فرسایش بتن سریع‌تر اتفاق می‌افتد. با این حال، نمک روی کیفیت آب و سلامت شما تأثیری نخواهد گذاشت.

برخی افراد درمورد لکه‌زایی نمک در استخرشان نگران هستند. با این‌که میزان زیادی نمک روی یک سطح خشک می‌تواند باعث لکه‌زایی بتن ‌شود، ولی آب استخر از این اتفاق جلوگیری می‌کند. از آن‌جایی که پمپ به‌طور مداوم آب را به جریان می‌اندازد و آب تازه را وارد استخر می‌کند، آب و نمک مدام در حال حرکت هستند. علاوه بر آن، ذرات نمکی که توسط دستگاه‌های ژنراتور نمک، تولید شده و وارد آب می‌شوند، بسیار ریز هستند. لکه‌زایی در استخر به نمک بسیار زیادی احتیاج دارد.

چرا از نمک استفاده کنیم؟

چند دلیل برای این که در استخر از نمک استفاده کنید وجود دارد. این پنج مورد، دلایل اصلی برای این تصمیم هستند:

  1. نسبت به کلر، مقرون‌به‌صرفه‌تر است
  2. برای شنا، امن‌تر و سبک‌تر است
  3. به مراقبت کم‌تری نیاز دارد
  4. حساسیت پوستی ایجاد نمی‌کند
  5. به مواد شیمیایی کم‌تری نیاز دارد

استخرهایی با آب‌نمک، باعث می‌شوند سالانه در مخارج شما صرفه‌جویی شود و همین‌طور شرایط شنا را ایمن‌تر و راحت‌تر می‌کنند. آیا می‌دانستید که میزان نمک استخر  نمک موجود در اقیانوس‌ است؟ این یعنی شما می‌توانید آبی شفاف و زلال داشته باشید، بدون این‌که مانند آب اقیانوس چشم‌هایتان دچار سوزش شود.

پیدا کردن بهترین گزینه برای استخر شما

سال‌هاست در انجام کارهایی مانند ساخت استخر ، تعمیر استخر و روسازی مجدد خدماتی را به مشتریان‌مان ارائه می‌دهیم. تمام کارشناسان فنی ما، باتجربه هستند و می‌دانند استخر شما به چه چیزی نیاز دارد. اگر مایل هستید تغییری در آن ایجاد کنید، همین امروز با ما تماس بگیرید تا نگاهی به استخرتان بیندازیم.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.